Created with WebWave CMS

Kontakt

 

parafia@antonirzaska.pl

tel. 12-376-44-10 

ul. Słoneczna 24

 30-199 Rząska

qr code

Kancelaria parafialna

 

Czynna w dni powszednie (w budynku kościoła):

poniedziałek: 18:30 - 19:00

środa: 18:45 - 19:15

czwartek, sobota: 07:30 - 08:00

piątek: 16:00 - 16:30

W niedziele, święta, pierwsze piątki, pierwsze soboty NIECZYNNE.

W październiku kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy świętej.

 

 

Konto bankowe parafii:

BANK PKO S.A. I O. w Krakowie 62 1240 1431 1111 0000 1046 5398


Spisanie protokołu przedślubnego po ustalonym terminie!

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

I Niedziela Adwentu

Rozpoczynający się dzisiaj nowy rok liturgiczny jest ostatnim etapem trzyletniego programu duszpasterskiego poświęconego Eucharystii. Hasłem przewodnim kolejnych 12 miesięcy są słowa z Ewangelii św. Jana: Posłani w pokoju Chrystusa (J 6,57). Ten okres ma prowadzić nas do znalezienia odpowiedzi na pytania, jak żyć Eucharystią na co dzień i jak dzielić się tym darem z innymi. Więcej o nowym roku liturgicznym można się dowiedzieć w tym artykule.

 

Przed każdą niedzielną przedpołudniową mszą świętą będą czytane wypominki roczne. Są one dostępne w gablotce oraz pod tym linkiem. Składam serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Jeżeli znajdą się w tym czasie osoby chętne do skorzystania z sakramentu pokuty, proszę o przyjście ok. 20 – 25 minut przed mszą świętą.

 

Po każdej mszy świętej są święcone opłatki, które do naszych domów będzie roznosił Pan kościelny Krzysztof. Przypominam, że ofiary dla niego złożone są jednocześnie podziękowaniem i wynagrodzeniem za jego całoroczną pracę. Plan wizyty Pana kościelnego jest dostępny w gablotce oraz pod tym linkiem. Poświęcone opłatki można również odebrać w zakrystii po każdej mszy świętej. Wraz z opłatkami Pan kościelny będzie roznosił czwarty numer gazetki parafialnej Nowiny.

 

Przed kościołem Akcja Katolicka przeprowadza zbiórkę do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Zebrane środki zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych oraz na proces integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

 

Roraty w naszym kościele będą odbywać się od poniedziałku do soboty o 18:00. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami.

 

W poniedziałek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

We wtorek święto św. Andrzeja, apostoła.

 

W środę po mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W pierwszy czwartek po mszy świętej modlitwy w intencji powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych oraz o gorliwość w służbie dla powołanych.

 

W pierwszy piątek:

  • wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  • rano odwiedziny chorych i starszych z Komunią Św.. Chętnych można zgłaszać osobiście w zakrystii lub mailowo na adres parafii do czwartku, 2 grudnia.
  • o 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i msza św..
  • o 16:00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, które potrwa do godziny 18:00. Szczegółowy plan oraz lista zapisów są dostępne pod chórem, w gablotce oraz pod tym linkiem.

 

W pierwszą sobotę po mszy świętej nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.

 

W przyszłą niedzielę po mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiara złożona na tacę zostanie przeznaczona na renowację naszej świątyni. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy swoimi darami serca wspierają ten szczytny cel. Bóg zapłać. Przed kościołem Klub Seniora, działający przy klasztorze Sióstr Albertynek, zorganizuje okolicznościowy kiermasz bożonarodzeniowy.

 

Druga niedziela Adwentu to także Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym czasie wspieramy naszych rodaków - konsekrowanych i wolontariuszy świeckich, którzy za naszą wschodnią granicą głoszą Ewangelię i świadectwo Chrystusa.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Teraz proszę rodziny: Mleczko, Pietranek, Paczyńska, Majewska.

 

Pod chórem można składać ofiary na paczki świąteczne dla potrzebujących parafian.

 

W przedsionku Akcja Katolicka rozprowadza świece na stół wigilijny. Od każdej małej świecy odprowadzane jest 7 zł na Caritas (od dużej 13 zł), co ponadto będzie przeznaczone na paczki dla potrzebujących parafian.

 

W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zakończył się parafialny etap Synodu Biskupów. Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się we wspólną dyskusję.

 

W środę był pogrzeb śp. Tadeusza Nędzki z ul. Krakowskiej. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

W zeszłą niedzielę w trakcie zbiórki z okazji Światowego Dnia Ubogich zebrano 1872 zł. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

Do 23 grudnia kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy świętej.

 

Akcja Katolicka zaprasza całą wspólnotę parafialną na uroczyste nabożeństwo Akatystu do Matki Bożej, połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które odbędzie się w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia, po mszy świętej o 18:00.

 

Akcja Katolicka zachęca również, aby w okresie Adwentu, w jednym wybranym przez siebie dniu tygodnia, ofiarować post i modlitwę do Ducha Świętego za młodzież w naszej Ojczyźnie. Młodzi, od których zależy przyszłość naszej Ojczyzny, stoją przed wieloma zagrożeniami światopoglądowymi i ideologicznymi. Módlmy się wspólnie o ich dobre wybory życiowe i światło Ducha Świętego.

 

Przypominam o konieczności zakrywania ust i nosa podczas mszy świętej, obowiązkowej dezynfekcji rąk przed wejściem do kościoła oraz zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy sobą, zarówno w ławkach, jak i podczas przyjmowania Komunii Św.. Ze względu na obowiązujące restrykcje, w górnym kościele we mszy świętej może obecnie uczestniczyć 225 osób (75% dostępnych miejsc), przy czym do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione na COVID-19. Od 14.11.2021 ponownie dostępny jest dolny kościół, w którym zostało przygotowanych 30 miejsc.

 

Archidiecezja Krakowska zaprasza do wzięcia udziału w rekolekcjach adwentowych Wrzuć na luz, które będą odbywały się w każdą niedzielę o 20:00 na kanale YouTube oraz w formie podcastu na platformie Spotify. Tegoroczne rozważania poprowadzą ks. Jacek Bernacik oraz ks. Michał Kania. W ostatnim tygodniu Adwentu, aby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości i pogłębić poruszane kwestie, planowane jest spotkanie z rekolekcjonistami na platformie Zoom. Przez cztery tygodnie naszego oczekiwania w mediach społecznościowych Archidiecezji Krakowskiej pojawiać będą się również krótkie treści, uzupełniające rozważania zawarte w niedzielnych odcinkach.

 

I Niedziela Adwentu – 28.11.2021

07:30 za + Janinę, Jana Kogut.

09:30 za + Marię, Andrzeja Baczyńskich, Adama, Kazimierza synów, Barbarę, Zofię córki.

11:00 za + Wandę Wołek w 6 rocznicę śmierci, Mieczysława Wołka, Stefanię, Bronisława Kaszuba.

16:00 za + Jacka Mazura w 1 rocznicę śmierci.

 

Poniedziałek – 29.11.2021

18:00 za + Stefanię, Rozalię, Jakuba Grzegorczyk, Annę, Macieja Wadyl, Annę Prochal.

 

Wtorek – 30.11.2021

18:00 za + Wiktorię, Andrzeja Nowak, Andrzeja syna, Edwarda Czaplę.

 

Środa – 01.12.2021

18:00 za + Teresę Bialik.

 

Czwartek – 02.12.2021

18:00 za + Kazimierza Grzegorczyka (od żony z dziećmi).

 

Piątek – 03.12.2021

07:00 za + Tadeusza, Helenę Machlowskich, Tadeusza Sośnickiego.

15:30 w intencji ks. kan. Ignacego Moskwy.

18:00 za + Józefa, Jadwigę Nowak.

 

Sobota – 04.12.2021

18:00 w intencji ks. Marka Koziełło MS (od róż różańcowych).

 

II Niedziela Adwentu – 05.12.2021

07:30 za + Józefa, Sabinę Malik, Kazimierza syna i ++ z rodziny.

09:30 za + Stanisławę, Mieczysława Żak.

11:00 za + Jerzego, Henryka Kaszubę.

16:00 za + Edwarda Kowalczyka w 11 rocznicę śmierci.

 

28 listopada 2021