27 listopada 2022

Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Tematem przewodnim kolejnych 12 miesięcy jest refleksja nad Kościołem, jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących do domu Ojca. Więcej o nowym roku liturgicznym można przeczytać w artykule dostępnym pod tym linkiem.

 

Przed każdą niedzielną przedpołudniową mszą świętą będą czytane wypominki roczne. Są one dostępne w gablotce oraz pod tym linkiem. Składam serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Jeżeli znajdą się w tym czasie osoby chętne do skorzystania z sakramentu pokuty, proszę o przyjście ok. 20 – 25 minut przed mszą świętą.

 

Po każdej mszy świętej są święcone opłatki na stół wigilijny. W najbliższym czasie do Państwa domów będzie je roznosił Pan Kościelny Krzysztof, który będzie wyposażony w specjalny identyfikator. Przypominam, że ofiary dla niego złożone są jednocześnie podziękowaniem i wynagrodzeniem za jego całoroczną pracę. Plan wizyty Pana Kościelnego jest dostępny w gablotce oraz pod tym linkiem. Poświęcone opłatki można również odebrać w zakrystii po każdej mszy świętej. AKTUALIZACJA: planowane wizyty Pana Kościelnego na dni 30 listopada - 3 grudnia odbędą się po 8 grudnia

 

Przed kościołem Akcja Katolicka przeprowadza zbiórkę do puszek, która zostanie przeznaczona na pomoc prześladowanym chrześcijanom na Ukrainie.

 

W tym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie (Hołodomor), jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. Dzisiaj pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

 

Roraty w naszym kościele będą odbywać się od poniedziałku do soboty o 18:00.

Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami.

 

W środę święto św. Andrzeja, apostoła. Po mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W pierwszy czwartek po mszy świętej modlitwy w intencji powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych oraz o gorliwość w służbie dla powołanych.

 

W pierwszy piątek:

 • rano odwiedziny chorych i starszych z Komunią Św.. Chętnych można zgłaszać osobiście w zakrystii lub mailowo na adres parafii do czwartku, 1 grudnia.
 • o 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i msza św..
 • o 16:00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, które potrwa do godziny 18:00. Szczegółowy plan oraz lista zapisów są dostępne pod chórem, w gablotce oraz pod tym linkiem.
 • o 18:45 odbędzie się spotkanie ministrantów, lektorów i kandydatów do Służby Liturgicznej.

 

W pierwszą sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Po mszy świętej nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.

 

W przyszłą niedzielę po mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka w tym dniu zostanie przeznaczona na renowację naszej świątyni. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożone przez nich dary serca. Bóg zapłać.

 

Również w przyszłą niedzielę wolontariusze ze Szkoły Podstawowej przeprowadzą zbiórkę do puszek na rzecz domowego hospicjum dla dzieci Alma Spei. To miejsce, które zapewnia całodobową opiekę dla dzieci nieuleczalnie chorych. Dzięki pracownikom fundacji, mogą one pozostawać w domu, wśród swoich najbliższych.

 

Druga niedziela Adwentu to także czas, w którym obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, czyli na Białorusi, Litwie, Łotwie i Estonii, na Ukrainie, w Mołdawii, Rosji, Armenii, Azerbejdżanie, Gruzji, Kazachstanie oraz w Tadżykistanie, Kirgistanie i Uzbekistanie. Tegoroczny Adwent jest szczególny, bo naznaczony trwającą już dziewiąty miesiąc zbrojną inwazją Rosji na Ukrainę. Za naszą wschodnią granicą wciąż rozgrywa się dramat, mieszkańcy Ukrainy tracą swoje domy, bliskich i siły do zmagania się z wojenną rzeczywistością. Coraz więcej ukraińskich rodzin pozostaje bez dachu nad głową i szuka schronienia u krewnych czy znajomych w spokojniejszych rejonach, inni korzystają z gościnności parafii i wielu innych instytucji, a jeszcze inni zdecydowali się opuścić Ukrainę i wybrać życie na emigracji. W niedzielę, 11 grudnia, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, która wesprze Kościół na Wschodzie.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Teraz proszę rodziny: Palewicz, Dyląg, Wiecheć, Lipiński.

 

W sobotę był pogrzeb śp. Zofii Szpyrko z ul. Lipowej. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Do 23 grudnia kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy świętej. UWAGA: w dniach 2-3 grudnia (piątek-sobota) kancelaria będzie NIECZYNNA.

 

W przedsionku Akcja Katolicka rozprowadza świece na stół wigilijny. Od każdej małej świecy odprowadzane jest 9 zł na Caritas (od dużej 15 zł), co ponadto będzie przeznaczone na paczki dla potrzebujących parafian.

 

Przed dwoma tygodniami w trakcie zbiórki z okazji Światowego Dnia Ubogich zebrano 1695 zł. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

Akcja Katolicka wraz z chórem parafialnym zapraszają całą wspólnotę parafialną na uroczyste nabożeństwo Akatystu do Matki Bożej, które odbędzie się w Uroczystość Niepokalnego Poczęcia NMP, 8 grudnia, po mszy świętej o 18:00.

 

Akcja Katolicka kontynuuje również zbiórkę dla potrzebujących osób z Ukrainy. Do 8 grudnia przyjmujemy:

 • odzież,
 • środki czystości,
 • jedzenie o długim terminie przydatności do spożycia, latarki,
 • baterie,
 • świeczki,
 • zapałki,
 • power banki.

Rzeczy można składać obok windy lub w zakrystii u Pana Kościelnego. 9 grudnia z naszej parafii wyruszy bus na Ukrainę z zebranymi darami.

 

OSP w Rząsce zawiadamia, że w dniach 4 i 11 grudnia (niedziela) od 12:45 strażacy będą roznosić kalendarze strażackie, będące formą cegiełki. Pozyskane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na całoroczną działalność jednostki, a także zakup sprzętu i umundurowania.

 

Gmina Zabierzów informuje, że przystąpiła do programu dystrybucji węgla kamiennego po cenie 1765 zł brutto. Wnioski można składać w Urzędzie Gminy Zabierzów. Wnioskodawcy mogą zakupić maksymalnie 1,5 tony do 31 grudnia oraz 1,5 tony w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023. Dodatkowe koszty w postaci transportu lub workowania są płatne u sprzedawcy surowca. Wnioski są dostępne pod chórem oraz pod tym linkiem. Szczegóły są dostępne na stronie UG Zabierzów.

 

Duszpasterstwo Akademickie Widok zaprasza studentów na Rekolekcje Adwentowe "Wierzę w Kościół Chrystusowy" w dniach 4-6 grudnia br. w kościele św. Jana Kantego w Krakowie - Bronowicach. Każdego dnia będzie msza święta połączona z konferencją o godz. 20:00.  Nauki wygłosi ks. Robert Młynarczyk z Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Szczegóły są dostępne na fanpage'u Duszpasterstwa na portalu Facebook.

I Niedziela Adwentu – 27.11.2022

07:30 za + Roberta Cielińskiego.

09:30 za + Jacka Mazura w 2 rocznicę śmierci.

11:00 za + Marię, Andrzeja Baczyńskich, Adama, Kazimierza synów, Barbarę, Zofię córki.

16:00 za + Pawła Janika w 11 rocznicę śmierci.

 

Poniedziałek – 28.11.2022

18:00 za + Helenę, Mikołaja, Jana, Andrzeja Sikorskich.

 

Wtorek – 29.11.2022

18:00 za + Andrzeja Warzecha.

 

Środa – 30.11.2022

18:00 za + Janinę, Jana Kogut.

 

Czwartek – 01.12.2022

18:00 za + Marka Puchałę (od rodziny Kruków).

 

Piątek – 02.12.2022

07:00 za + Tadeusza, Helenę Machlowskich, Tadeusza Sośnickiego.

15:30 w intencji ks. kan. Ignacego Moskwy.

18:00 za + Urszulę Zglinicką.

 

Sobota – 03.12.2022

18:00 w intencji księży Michalitów (od róż różańcowych).

 

II Niedziela Adwentu – 04.12.2022

07:30 za + Józefa Malika, Kazimierza syna i ++ z rodziny.

09:30 za + Jerzego, Henryka Kaszuba.

11:00 za + Janinę Koza w 9 rocznicę śmierci, Lesława Mączkę (od rodziny Sikorów).

16:00 za + Barbarę Gudowską.

I Niedziela Adwentu

Przycisk

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Kancelaria parafialna

 

Czynna w dni powszednie (w budynku kościoła):

poniedziałek: 18:30 - 19:00

środa: 18:45 - 19:15

czwartek, sobota: 07:30 - 08:00

piątek: 16:00 - 16:30

W niedziele, święta, pierwsze piątki, pierwsze soboty NIECZYNNE.

W październiku kancelaria parafialna jest czynna

od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy świętej.

W dniach 6-7.10.2023 (piątek - sobota) kancelaria będzie NIECZYNNA.

 

 

Konto bankowe parafii:

BANK PKO S.A. I O. w Krakowie 62 1240 1431 1111 0000 1046 5398


Spisanie protokołu przedślubnego po ustalonym terminie!

qr code

Kontakt

 

parafia@antonirzaska.pl

tel. 12-376-44-10 

ul. Słoneczna 24

 30-199 Rząska

Created with WebWave CMS