26 lutego 2023

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia, przychodzimy do Chrystusa — Nowego Adama, by wśród pokus i trudności odnaleźć wartość naszej wiary, która przynosi nam usprawiedliwienie. Syn Boży kuszony przez szatana wzywa nas swoim przykładem, abyśmy jak On odrzucili to, co zagradza nam drogę do drzewa życia i sprowadza śmierć. Stajemy przed Bogiem obciążeni winą, bo przez grzech Adama jest w nas słabość i łatwo ulegamy pokusie. Przepraszamy za nasze winy, aby otrzymać przebaczenie i usprawiedliwienie dzięki Nowemu Adamowi — Chrystusowi, który przez swe posłuszeństwo uwalnia nas od winy.

 

Na czas Wielkiego Postu metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski, skierował list do wiernych archidiecezji krakowskiej. Treść listu jest dostępna pod tym linkiem.

 

Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Marek Koziełło MS – redaktor naczelny dwumiesięcznika „Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej”. Składam serdeczne Bóg zapłać ks. Markowi za wspólną modlitwę i za skierowane do nas wszystkich Słowo Boże. Módlmy się w tym czasie także o dary Ducha Św., otwartość na Słowo Boże i błogosławione owoce rekolekcji. Plan rekolekcji jest dostępny w gablotce, pod tym linkiem oraz pod chórem do zabrania ze sobą do domu.

 

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

 

W środę zakończenie rekolekcji wielkopostnych. Po wieczornej mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W pierwszy czwartek po mszy świętej modlitwy w intencji powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych oraz o gorliwość w służbie dla powołanych.

 

W pierwszy piątek:

  • rano odwiedziny chorych i starszych z Komunią Św.. Chętnych można zgłaszać osobiście w zakrystii lub mailowo na adres parafii do czwartku, 2 marca.
  • o 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i msza św.. Przypominamy, że w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. modlitwy: Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego lub za udział bądź indywidualne odprawienie drogi krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Tekst modlitwy jest dostępny pod tym linkiem.
  • o 18:45 odbędzie się spotkanie ministrantów, lektorów i kandydatów do Służby Liturgicznej.

 

W pierwszą sobotę święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej. Po mszy świętej nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.

 

W przyszłą niedzielę po mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka w tym dniu zostanie przeznaczona na renowację naszej świątyni. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożone przez nich dary serca, zarówno za te składane osobiście na tacę oraz te składane internetowo. Bóg zapłać.

 

Druga niedziela Wielkiego Postu w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku Niedzielę „Ad Gentes” obchodzimy pod hasłem „Z misjonarzami budujemy Kościół”. Mamy świadomość, że misjonarze są posłani przez Kościół i jako świadkowie wiary głoszą Ewangelię, tworząc wspólnoty nowych uczniów Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Odkupiciela. Dzięki ich ofiarnej służbie, modlitwie, cierpieniu i wytrwałej pracy wzrastają i umacniają się młode wspólnoty misyjne.

 

W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w:

piątki o 16:00 (dla dorosłych),

piątki o 17:00 (dla dzieci),

oraz w niedzielę o 15:00,

natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są sprawowane w niedzielę o 15:30.

 

W Polsce za udział w gorzkich żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Teraz proszę: 2 rodziny Jarosz, Grabowska, Paciorek.

 

We wtorek był pogrzeb śp. Zdzisława Stęgowskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

W zeszłą niedzielę zebrano 3600 zł na rzecz pomocy ofiarom w trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Składam serdeczne podziękowania wszystkim parafianom za złożone ofiary oraz Akcji Katolickiej za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.

 

Pod chórem do puszki można składać ofiary w ramach zbiórki na generatory prądu, które po zakupie trafią do wsi Ol’hivka w obwodzie chersońskim, wyzwolonej w listopadzie spod okupacji rosyjskiej. Relacja wolontariuszy z południowej Ukrainy jest dostępna pod tym linkiem, natomiast wideo otrzymane od wolontariuszy jest dostępne poniżej:

 

 

W zakrystii można nabyć puzzle przedstawiające wybrane obrazy fryzu ściennego, które zostały namalowane pod sufitem w ramach trwającej renowacji wnętrza naszej świątyni. Egzemplarze pokazowe są dostępne pod chórem. Składane z tej okazji ofiary w wysokości 20 zł (lub więcej) będą stanowiły cegiełkę inwestycyjną na dokończenie prac związanych z renowacją wnętrza kościoła.

 

W zakrystii można również cały czas nabyć pięknie wydany i dedykowany naszemu kościołowi album ze świątyniami Krakowa, po cenie 120 zł. Ilość albumów jest ograniczona.

 

Tegoroczna uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania jest planowana na środę, 7 czerwca, o 18:00. Liturgii będzie przewodniczył ks. bp Janusz Mastalski. Proszę, aby kandydaci uzyskali w szkole odpowiednie zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie i dopuszczeniu do sakramentu bierzmowania.

 

Sanktuarium Ecce Homo w Krakowie zaprasza do udziału we mszy świętej  św. w intencji beatyfikacji Kardynałów Krakowskich, Adama Stefana Sapiehy oraz Franciszka Macharskiego, która będzie sprawowana w najbliższy czwartek, 2 marca, o 19:00 w siedzibie Sanktuarium przy ul. Woronicza 10.

I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023

07:30 za + Mirosława Zasępa.

09:30 za + Józefę, Józefa Puskarz, Józefę, Józefa Kowal.

11:00 za + Jana Czepca.

16:00 za + Krzysztofa Lenda.

 

Poniedziałek – 27.02.2023

07:00 w intencji parafii.

18:00 za + Janinę, Romana Mateusiak i ++ rodziców.

 

Wtorek – 28.02.2023

07:00 za + Zbigniewa Nęckę (od rodziny Samek).

18:00 za + Michała Stalmacha (od Służby Liturgicznej).

 

Środa – 01.03.2023

07:00 w intencji parafii.

09:30 w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników SP Rząska.

18:00 za + Annę, Fryderyka, Adama Domagała.

 

Czwartek – 02.03.2023

07:00 za + Anielę, Mieczysława Tarnowskich.

 

Piątek – 03.03.2023

07:00 za + Tadeusza, Helenę Machlowskich, Tadeusza Sośnickiego.

15:30 w intencji ks. kan. Ignacego Moskwy.

18:00 za + Zofię, Tadeusza, Henrykę Nędzka.

 

Sobota – 04.03.2023

07:00 w intencji ks. Marka Koziełło MS (od róż różańcowych).

 

II Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2023

07:30 za + Józefa Kaczmarczyka.

09:30 za + Jana Bialika w rocznicę śmierci.

11:00 za + Jakuba Kozę w 40 rocznicę śmierci.

16:00 za + Wincentego, Stefanię Kruk.

I Niedziela Wielkiego Postu

Przycisk

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Kancelaria parafialna

 

Czynna w dni powszednie (w budynku kościoła):

poniedziałek: 18:30 - 19:00

środa: 18:45 - 19:15

czwartek, sobota: 07:30 - 08:00

piątek: 16:00 - 16:30

W niedziele, święta, pierwsze piątki, pierwsze soboty NIECZYNNE.

 

 

 

Konto bankowe parafii:

BANK PKO S.A. I O. w Krakowie 62 1240 1431 1111 0000 1046 5398


Spisanie protokołu przedślubnego po ustalonym terminie!

qr code

Kontakt

 

parafia@antonirzaska.pl

tel. 12-376-44-10 

ul. Słoneczna 24

 30-199 Rząska

Created with WebWave CMS