21 maja 2023

Dzisiejsza uroczystość upamiętnia ostatnią chrystofanię - ostatnie objawienie się Zmartwychwstałego Jezusa Apostołom, które miało miejsce na Górze Oliwnej, oddalonej od Jerozolimy około 1 kilometra drogi. To dzień, w którym kierujemy nasze myśli ku ostatecznemu powołaniu każdego z nas do nieba. Nachodzące dni powszednie są czasem przygotowania się na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. Niech więc tydzień, który mamy przed sobą, będzie okresem modlitewnego oczekiwania na Zesłanie Ducha Świętego.

 

A oto, w jakich słowach przekazali nam to wydarzenie Ewangeliści. Św. Marek streszcza je jednym zdaniem: "Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba...", św. Łukasz mówi podobnie: "Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce błogosławił ich. A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba. Oni zań oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jerozolimy...". W Dziejach Apostolskich możemy znaleźć o wiele bardziej dokładny opis Wniebowstąpienia: "Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Kiedy uporczywie wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. I rzekli: ´Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba. Wtedy wrócili do Jerozolimy z góry, zwanej Oliwną, która leży blisko Jerozolimy, w odległości drogi szabatowej". Jezus polecił Apostołom, aby nie odchodzili z Jerozolimy, lecz by oczekiwali spełnienia obietnicy Zesłania Ducha Świętego. Po powrocie do Jerozolimy Apostołowie "trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i braćmi Jego".

 

Dzisiaj szczególną modlitwą obejmujemy trzecioklasistów, którzy po raz pierwszy przystępują do Komunii Świętej, jak również ich rodziny i przybyłych gości.

 

Zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na obchody Białego Tygodnia, od poniedziałku do soboty na mszę świętą o 18:00. Proszę o przyniesienie świec w poniedziałek z racji odnowień przyrzeczeń chrzcielnych.

 

W poniedziałek wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy. Z racji święta patronalnego siostrom z VI róży różańcowej przysługuje w tym dniu odpust zupełny.

 

W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Po mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Wieczór Uwielbienia połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu i indywidualnym błogosławieństwem, który potrwa do 20:00.

 

W piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. O 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i msza św.. W trakcie nabożeństwa majowego opiece Matki Bożej chciejmy polecić nasze mamy – te, które są z nami, jak i te, które już od nas odeszły. Od 17:00 spowiedź dla czwartoklasistów i ich rodzin przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.

 

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam czwartoklasistów wraz z rodzinami na mszę świętą o 11:00 z okazji rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Z kolei mszą świętą o 16:00 zakończymy okres wielkanocny. Po mszy świętej (ok. 17:00) zapraszam w imieniu naszego chóru na nabożeństwo Akatystu do Ducha Świętego. Za odśpiewanie w tym dniu hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

 

Zapraszam na nabożeństwa majowe, które są sprawowane od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy świętej oraz w niedzielę o 15:30.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Teraz proszę rodziny z ul. Kolejowej: Sośnicka, Tomasiak, Pachocka, Kamiński.

 

W maju kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy świętej.

 

Róże Różańcowe zapraszają wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę, 3 czerwca. Wyjazd o 7:00, koszt ok. 50 zł dla dorosłych oraz ok. 25 zł dla dzieci i młodzieży. Powrót planowany jest na 18:00. Zapisy w zakrystii u Pana Kościelnego lub u zelatorów.

 

Zapraszamy również do zapoznania się z dwiema propozycjami pielgrzymek do Ziemi Świętej, które organizuje Fundacja Komisariat Ziemi Świętej. To jedyna w swoim rodzaju pielgrzymka. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską. Jest wyrazem solidarności z franciszkanami – opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie. Proponowane terminy to: 

 

W zakrystii można nabyć puzzle przedstawiające wybrane obrazy fryzu ściennego, które zostały namalowane pod sufitem w ramach trwającej renowacji wnętrza naszej świątyni. Poniżej przedstawiamy dostępne obecnie sceny do ułożenia:

Składane z tej okazji ofiary w wysokości 20 zł (lub więcej) będą stanowiły cegiełkę inwestycyjną na dokończenie prac związanych z renowacją wnętrza kościoła.

 

W zakrystii można również cały czas nabyć pięknie wydany i dedykowany naszemu kościołowi album ze świątyniami Krakowa, po cenie 120 zł. Ilość albumów jest ograniczona.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21.05.2023

07:30 za + Janinę, Edwarda Wolnik.

09:30 za + Krystynę Nocoń.

11:00 w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.

16:00 za + Marię, Piotra, Mariana Sośnickich, Wandę, Józefa Konefał.

 

Poniedziałek – 22.05.2023

18:00 o Boże błogosławieństwo dla sióstr z VI róży różańcowej.

 

Wtorek – 23.05.2023

18:00 za + Józefa Józefka i ++ rodziców.

 

Środa – 24.05.2023

18:00 za + Kazimierza, Jerzego Walaszków.

 

Czwartek – 25.05.2023

18:00 za + Zofię Wojnicką (od chóru).

 

Piątek – 26.05.2023

15:30 za + Halinę Janas.

18:00 za + Sabinę Bialik.

 

Sobota – 27.05.2023

18:00 o Boże błogosławieństwo dla pielgrzymujących na Jasną Górę (od róż różańcowych).

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023

07:30 za + Zbigniewa Nęcka.

09:30 za + Zofię, Mieczysława Halik.

11:00 w intencji czwartoklasistów i ich rodzin w rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

16:00 za + Tadeusza Sikorskiego w 31 rocznicę śmierci.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Przycisk

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Kancelaria parafialna

 

Czynna w dni powszednie (w budynku kościoła):

poniedziałek: 18:30 - 19:00

środa: 18:45 - 19:15

czwartek, sobota: 07:30 - 08:00

piątek: 16:00 - 16:30

W niedziele, święta, pierwsze piątki, pierwsze soboty NIECZYNNE.

W maju kancelaria jest czynna od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy świętej.

 

 

 

Konto bankowe parafii:

BANK PKO S.A. I O. w Krakowie 62 1240 1431 1111 0000 1046 5398


Spisanie protokołu przedślubnego po ustalonym terminie!

qr code

Kontakt

 

parafia@antonirzaska.pl

tel. 12-376-44-10 

ul. Słoneczna 24

 30-199 Rząska

Created with WebWave CMS