02 kwietnia 2020

15. rocznica śmierci Jana Pawła II

Przycisk

Mija 15 lat od śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Do włączenia się w wyjątkowe inicjatywy upamiętniające Papieża Polaka zaprasza Konferencja Episkopatu Polski.

Po raz pierwszy od 2005 roku, 2 kwietnia nie odbędzie się czuwanie na Placu Piłsudskiego w Warszawie. W związku z epidemią koronawirusa w Polsce tegoroczne hasło rocznicy: "Musicie być mocni mocą miłości" nabrało szczególnego znaczenia.

Centrum Myśli Jana Pawła II organizuje za pośrednictwem portalu Facebook wirtualne czuwanie pod hasłem obchodów rocznicy. Nawiązuje ono do słów, które Papież Polak wypowiedział podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 roku, kiedy spotkał się z rodakami na krakowskich Błoniach:

"Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć, jak to objawił św. Stanisław i błogosławiony Maksymilian Maria Kolbe. Musicie być mocni miłością, która "cierpliwa jest, łaskawa jest… nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą… nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą". Która "wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma", tej miłości, która "nigdy nie ustaje" - mówił wtedy papież.

W wydarzeniu, które jest dostępne pod tym linkiem, będzie można uczestniczyć 2 kwietnia od ok. 21:30.

 

O duchowe zjednoczenie o 21.37 w 15. rocznicę śmierci Jana Pawła II zaapelował także osobisty sekretarz papieża, kard. Stanisław Dziwisz. Oprócz duchowej łączności, poprosił Polaków o zapalenie świec w oknach, na znak pamięci o Wielkim Polaku.

 

 

Kardynał Dziwisz wezwał również do modlitwy za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II o zatrzymanie pandemii koronawirusa. "Jestem głęboko przekonany, że potrzebujemy siebie nawzajem, by wspólnie, za wstawiennictwem Świętego Papieża, wołać do miłosiernego Boga i błagać Go, by ustała pandemia koronawirusa. Dlatego proszę Was wszystkich, Drodzy Bracia i Siostry, o to, byśmy w 15. rocznicę przejścia Jana Pawła II do domu Ojca znów się przy nim zjednoczyli. Bardzo Was proszę, niech nikogo nie zabraknie w tej duchowej wspólnocie 2 kwietnia o godzinie 21:37. Niech wzniesie się do nieba nasza modlitwa zawierzenia" - napisał kardynał w przesłaniu opublikowanym na stronie archidiecezji krakowskiej.

 

 

W kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich 2 kwietnia Mszę św. odprawi abp Marek Jędraszewski, jednocząc się z wszystkimi, którzy tradycyjnie w tym dniu przybywali pod "okno papieskie" przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie. 

 

W tym roku przypada również 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji Instytut Dialogu JP2 przygotował specjalny hymn "Nie zastąpi Ciebie nikt":

 

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Kancelaria parafialna

 

Czynna w dni powszednie (w budynku kościoła):

poniedziałek: 18:30 - 19:00

środa: 18:45 - 19:15

czwartek, sobota: 07:30 - 08:00

piątek: 16:00 - 16:30

W niedziele, święta, pierwsze piątki, pierwsze soboty NIECZYNNE.

W maju kancelaria jest czynna od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy świętej.

 

 

 

Konto bankowe parafii:

BANK PKO S.A. I O. w Krakowie 62 1240 1431 1111 0000 1046 5398


Spisanie protokołu przedślubnego po ustalonym terminie!

qr code

Kontakt

 

parafia@antonirzaska.pl

tel. 12-376-44-10 

ul. Słoneczna 24

 30-199 Rząska

Created with WebWave CMS