30 września 2021

Co w październiku?

Przycisk

Czas na wielką modlitwę różańcową!

 

GDZIE?

W naszej świątyni!

O, tutaj!

 

A KIEDY?

Od poniedziałku do soboty o 17:30 oraz w niedzielę o 15:30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

 

DODATKOWE ATRAKCJE?

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa i uwielbienie.

 

W tym roku jesteśmy wyjątkowo natchnieni, albowiem dotarła do nas wspaniała i dobra nowina: w czerwcu 2022 roku w Lyonie odbędzie się beatyfikacja Służebnicy Bożej Pauliny Jaricot - założycielki Żywego Różańca i Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary!

 

Metropolita krakowski, ks. abp Marek Jędraszewski napisał list do Róż Różańcowych, w którym dziękuje za modlitwę wszystkim jej członkom, a także gorąco wzywa do troski o powstawanie nowych grup Żywego Różańca, które z nowym zapałem będą rozwijać to wielkie, modlitewne dzieło:

 

Wpatrujcie się w przykład naszych przodków, którzy odmawiając różaniec pozostali wierni Bogu w czasach zaborów, w czasie ciemnych nocy wojen światowych i w latach komunistycznego reżimu. Niech nie zabraknie Wam wiary w obliczu dzisiejszych wyzwań, gdy wielu członków wspólnoty wątpi, odchodząc od Boga i gdy rośnie liczba głoszących teorie sprzeczne z nauką Ewangelii.

 

Metropolita wspomina przy okazji wspaniałą inicjatywę modlitewną Różaniec do granic, która stała się inspiracją duchową nie tylko dla Polaków. Nasze podziękowanie za beatyfikację założycielki Żywego Różańca proponuje otoczyć nowymi inicjatywami modlitewnymi, jakie zostały podjęte w Archidiecezji Krakowskiej ostatnimi czasy:

  • Dziecięce Płatki Róż - realizowane najczęściej w szkołach przez katechetów
  • Otoczmy różańcem dzieci i młodzież - to hasło przewodnie pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu, gdzie św. Jan Paweł II wraz ze zgromadzonymi wiernymi odmówił różaniec jako papież. Pod tym hasłem realizowana jest również inicjatywa, która powstała w Archidiecezji Krakowskiej jako dziękczynienie za beatyfikację Sługi Bożej Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca. 

 

Oby te zachęty biskupie ożyły w naszej wspólnocie parafialnej i wydały owoce! Dlatego przedstawiciele wszystkich grup parafialnych zwracają się do wszystkich rodziców, a szczególnie do tych, których dzieci przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, jak również do tych, które przystąpią do Sakramentu Eucharystii w przyszłym roku oraz do rodziców młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania:

  • Otoczcie swoje dzieci modlitwą! Codzienną i wytrwałą - to największy dowód miłości rodzicielskiej. Wystarczy jedna dziesiątka Różańca Świętego dziennie.

  • Twórzcie małe, pięcioosobowe grupy!

  • Zgłaszajcie swoją gotowość w zakrystii po mszy świętej do uczestnictwa w naszej parafialnej inicjatywie wspierającej Archidiecezjalną ideę Różaniec za dzieci

  • To będzie prawdziwy, żywy dowód na troskę o przyszłość naszych Rodzin, a także Kościoła.

  • Pukajmy i prośmy, a otworzą nam!

  • Prośmy, a zostanie wysłuchane!

  • Polecajmy Bogu z radością to, co nam najdroższe - nasze dzieci!

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Kancelaria parafialna

 

Czynna w dni powszednie (w budynku kościoła):

poniedziałek: 18:30 - 19:00

środa: 18:45 - 19:15

czwartek, sobota: 07:30 - 08:00

piątek: 16:00 - 16:30

W niedziele, święta, pierwsze piątki, pierwsze soboty NIECZYNNE.

W maju kancelaria jest czynna od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy świętej.

 

 

 

Konto bankowe parafii:

BANK PKO S.A. I O. w Krakowie 62 1240 1431 1111 0000 1046 5398


Spisanie protokołu przedślubnego po ustalonym terminie!

qr code

Kontakt

 

parafia@antonirzaska.pl

tel. 12-376-44-10 

ul. Słoneczna 24

 30-199 Rząska

Created with WebWave CMS