10 grudnia 2023

Dzisiaj, w drugą niedzielę adwentu przypominamy, jak ludzkość czekała na Zbawiciela. Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu — Jana Chrzciciela prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli stać się uczestnikami zbawienia, które przygotował nam Bóg.

 

Oto Pan Bóg przychodzi, przygotujcie Mu drogę" — głosi prorok Izajasz. Dzień przyjścia Pana jest niespodziewany, dlatego mamy tak żyć, by Chrystus zastał nas bez plamy — upomina św. Piotr. Dlatego także ewangeliczne wołanie Jana Chrzciciela nakazuje prostować drogi życia dla Pana przez nawrócenie i czynienie pokoju.

 

W naszej parafii gościmy dziś wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu" z Krakowa, którzy dzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po każdej mszy świętej jest możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na modernizację gospodarstwa przy salezjańskiej szkole na Sri Lance. Więcej na temat tego projektu można przeczytać pod tym linkiem. Składam serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i za skierowane do nas świadectwo misyjne.

 

Dzisiaj przypada Dzień Modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, która wesprze Kościół na Wschodzie.

 

W środę wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Po mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 

W piątek o 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i msza św.. O 18:45 odbędzie się spotkanie ministrantów, lektorów i kandydatów do Służby Liturgicznej.

 

W sobotę rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus.

 

Roraty w naszym kościele odbywają się od poniedziałku do soboty o 18:00. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Teraz proszę rodziny: Gudowski, Zieliński, Łysoń, Sęk.

 

Pan Kościelny Krzysztof, wyposażony w specjalny identyfikator, kontynuuje roznoszenie opłatków do Państwa domów. Przypominam, że ofiary dla niego złożone są jednocześnie podziękowaniem i wynagrodzeniem za jego całoroczną pracę. Plan wizyty Pana Kościelnego jest dostępny w gablotce oraz pod tym linkiem.. Poświęcone opłatki można również odebrać w zakrystii po każdej mszy świętej.

 

W zeszłą niedzielę zebrano 7572 zł na renowację naszej świątyni. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożone do tej pory dary serca.

 

Składam również serdeczne podziękowania Akcji Katolickiej, Panu Sołtysowi i Radzie Sołeckiej za pomoc św. Mikołajowi i jego Aniołkom w przygotowaniu prezentów dla najmłodszych parafian.

 

Do 23 grudnia kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy świętej.

 

Pod chórem do kosza można składać dary serca na paczki świąteczne dla potrzebujących parafian.

 

W przedsionku Akcja Katolicka rozprowadza świece na stół wigilijny. Od każdej małej świecy jest odprowadzane 10 zł na Caritas (od dużej 15 zł), co ponadto zostanie przeznaczone na paczki świąteczne dla potrzebujących parafian.

 

OSP w Rząsce zawiadamia, że dziś, od 12:00, strażacy będą roznosić kalendarze strażackie, będące formą cegiełki. Pozyskane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na całoroczną działalność jednostki, a także zakup sprzętu i umundurowania.

 

W dniach 18 - 23 grudnia (poniedziałek – sobota) będzie okazja do spowiedzi przedświątecznej w godzinach 17:00 – 18:00.

 

Przedświąteczna wizyta u osób chorych i starszych z Komunią Św. jest planowana na piątek, 22 grudnia. Zapisy w zakrystii lub mailowo na adres parafii do czwartku, 21 grudnia. Zgłoszenia obejmują również osoby, które zwykle odwiedzamy w pierwsze piątki.

 

Od dziś biblioteka parafialna zaprasza na kiermasz świąteczny, na którym będzie można zakupić oryginalne ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne i wiele innych ciekawych, ręcznie wykonanych artykułów. Kiermasz odbywać się będzie w godzinach otwarcia biblioteki. Dochód przeznaczony zostanie na wzbogacenie zbiorów bibliotecznych.

 

W zakrystii można nabyć puzzle przedstawiające wybrane obrazy fryzu ściennego, które zostały namalowane pod sufitem w ramach trwającej renowacji wnętrza naszej świątyni. Poniżej przedstawiamy dostępne obecnie sceny do ułożenia:

Składane z tej okazji ofiary w wysokości 20 zł (lub więcej) będą stanowiły cegiełkę inwestycyjną na dokończenie prac związanych z renowacją wnętrza kościoła.

 

W zakrystii można również cały czas nabyć pięknie wydany i dedykowany naszemu kościołowi album ze świątyniami Krakowa, po cenie 120 zł. Ilość albumów jest ograniczona.

 

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, już po raz 17., pod Oknem Papieskim zostanie rozświetlona choinka bożonarodzeniowa. O 16:30 rozpocznie się koncert Akademii Mała Ciupaga. Oprócz dorosłych członków zespołu na scenie zobaczyć i usłyszeć można będzie najmłodszych adeptów góralskiego muzykowania. Kulminacją uroczystości będzie rozświetlenie światełek na choince, którego o 17:00 dokona tradycyjnie już metropolita krakowski. Na zakończenie na Franciszkańską 3 przybędzie św. Mikołaj, który obdaruje wszystkie dzieci prezentami, a abp Marek Jędraszewski wręczy nagrodę zwycięzcom gry miejskiej. Wzorem ubiegłego roku komunikacji wydarzenia towarzyszyć będzie bajkowa postać „Pani Choinki". Chętni otrzymają również jodłowe gałązki.

II Niedziela Adwentu – 10.12.2023

07:30 za + Edwarda Kowalczyka.

09:30 za + Władysława, Mariana, Czesława Łabędź.

11:00 za + Marię, Władysława, Wandę Machlowskich.

16:00 za ++ z rodzin Kwiatkowskich, Kaszyckich, Wronów i Statków.

 

Poniedziałek – 11.12.2023

18:00 za + Mieczysława Górkę (od syna i córki).

 

Wtorek – 12.12.2023

18:00 za + Antoninę, Józefa Pierzchała, Jadwigę, Stanisława Wójtowicz.

 

Środa – 13.12.2023

18:00 za + Mieczysława Żaka w 6 rocznicę śmierci.

 

Czwartek – 14.12.2023

18:00 za + Jana, Janinę Kleszcz.

 

Piątek – 15.12.2023

15:30 o Boże błogosławieństwo dla Haliny w 80 rocznicę urodzin z prośbą o dalszą opiekę Św. Rodziny.

18:00 za ++ z rodziny Wojtanowiczów.

 

Sobota – 16.12.2023

18:00 za + Józefa Kawalca, Andrzeja syna i ++ z rodziny.

 

III Niedziela Adwentu – 17.12.2023

07:30 za + Łukasza Chodorowskiego.

09:30 za + Kazimierza Cielińskiego.

11:00 za + Krystynę, Arnolda Sauerów, Ryszarda Popielę.

16:00 za + Janinę, Stefana Makowskich.

II Niedziela Adwentu

Przycisk

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Kancelaria parafialna

 

Czynna w dni powszednie (w budynku kościoła):

poniedziałek: 18:30 - 19:00

środa: 18:45 - 19:15

czwartek, sobota: 07:30 - 08:00

piątek: 16:00 - 16:30

W niedziele, święta, pierwsze piątki, pierwsze soboty NIECZYNNE.

 

 

 

Konto bankowe parafii:

BANK PKO S.A. I O. w Krakowie 62 1240 1431 1111 0000 1046 5398


Spisanie protokołu przedślubnego po ustalonym terminie!

qr code

Kontakt

 

parafia@antonirzaska.pl

tel. 12-376-44-10 

ul. Słoneczna 24

 30-199 Rząska

Created with WebWave CMS