31 marca 2024

Pełni radości i wesela stajemy dziś wokół Chrystusowego ołtarza, by świętować w liturgii Jego chwalebne Zmartwychwstanie. Charakter dzisiejszego święta wybrzmiewa dziś w całej swojej pełni - nie powinniśmy rozpaczać z powodu swych grzechów, bo z pustego grobu rozbłysło przebaczenie. Nie powinniśmy lękać się śmierci, bo wyzwoliła nas od niej śmierć Zbawiciela. Fakt ten zawsze winien budzić w nas radość i dawać nam siłę do wyznawania naszej wiary. Dlatego życzmy sobie potrzeby autentycznego świadectwa i odwagi świadczenia, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał.

 

Z okazji świąt Wielkanocnych życzenia do wiernych Archidiecezji Krakowskiej skierował metropolita. ks. abp Marek Jędraszewski. Ich treść jest dostępna pod tym linkiem.

 

Do soboty każdego dnia o 15:00 będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego, a następnie:

  • dzisiaj i w poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do 16:00.
  • od wtorku do soboty msza święta o 15:30.

 

Dzisiejszą mszą świętą o 16:00 połączoną z nieszporami Chrzcielnymi kończymy obrzędy Triduum Paschalnego.

 

W Poniedziałek Wielkanocny msze święte będą sprawowane, jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu zostanie przeznaczona na Uniwersytet Papieski im. św. Jana Pawła II. Msza święta o 16:00 będzie połączona z nieszporami Paschalnymi.

 

W nadchodzącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do czwartku w godzinach 16:00 – 16:30.

 

We wtorek przypada 19, rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Z tej okazji Archidiecezja Krakowska zaprasza do wzięcia udziału w obchodach tego wydarzenia - plan jest dostępny poniżej:

 

W środę po mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W pierwszy czwartek po mszy świętej modlitwy w intencji powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych oraz o gorliwość w służbie dla powołanych.

 

W pierwszy piątek:

  • rano odwiedziny chorych i starszych z Komunią Św.. Zapisy w zakrystii lub mailowo do najbliższego czwartku (4 kwietnia).
  • o 16:00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu, które potrwa do 18:00. Szczegółowy plan jest dostępny pod chórem, w gablotce oraz pod tym linkiem.
  • z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W pierwszą sobotę po mszy świętej nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.

 

W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna 80. Tydzień Miłosierdzia. Po każdej mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z koronką do Miłosierdzia Bożego. Zebrana składka zostanie przeznaczona na renowację naszej świątyni i terenu wokół niej. Składam serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, którzy swoimi darami serca wspierają ten szczytny cel - Bóg zapłać. W marcu zostały zakończone prace związane z malowaniem fryzu ściennego, a obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac dotyczących bocznego ołtarza św. Antoniego i zakończenia malowania ścian.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Teraz proszę rodziny: Podolski, Flaga i 2 rodziny Bałuszek.

 

Od Wielkiego Tygodnia Akcja Katolicka roznosi do Państwa domów pierwszy tegoroczny numer gazetki parafialnej „Nowiny”. Dodatkowa prezentacja multimedialna do najnowszego wydania jest dostępna pod tym linkiem.

 

Składam serdeczne podziękowania wszystkim parafianom i przybyłym gościom za liczny udział w obrzędach Triduum Paschalnego oraz za wspólną modlitwę.

 

Przede wszystkim dziękuję ks. Lesławowi Mirkowi, dyrektorowi Centrum Formacyjno-Szkoleniowego „Księżówka” w Zakopanem. Dziękuję za przyjęcie zaproszenia i przybycie do naszej wspólnoty w tym wyjątkowym czasie z pokrzepiającym słowem, które skierowałeś do nas tu zgromadzonych oraz za przewodnictwo liturgii Triduum Paschalnego od Wielkiego Piątku. Życzymy Ci, abyś podążając za Zmartwychwstałym w dalszych latach pracy kapłańskiej odnajdywał Ewangeliczną radość, płynącą z przekazywania Dobrej Nowiny tym, którzy szukają i potrzebują orędzia nadziei. Niech Bóg obdarza Cię zdrowiem i potrzebnymi siłami do podejmowania kolejnych wyzwań duszpasterskich, niech wspiera Twój trud i umacnia Twoją posługę w miłości i prawdzie.

 

Dziękuję także wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej świątyni. Dziękuję Panu Danielowi za przygotowanie terenu wokół naszego kościoła, dziękuję Panu Bartoszowi i Panu Marcinowi za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Bóg zapłać Panu kościelnemu, Panu organiście, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej oraz Służbie Liturgicznej – ministrantom, lektorom i ceremoniarzowi. Dziękuję także druhom z OSP Rząska za wielkopiątkowe czuwanie przy Grobie Pańskim.

 

W trakcie odprawianej w wielkoczwartkowy poranek Mszy Krzyżma ks. Proboszcz otrzymał z rąk Metropolity Krakowskiego tytuł Kanonika w uznaniu za szczególne zasługi dla Kościoła lokalnego:

Msza Krzyżma Świętego - rozpoczęcie Kongresu Eucharystycznego w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie 28.03.2024 r.

Z tej okazji Akcja Katolicka oraz Służba Liturgiczna pragną złożyć serdeczne gratulacje naszemu duszpasterzowi, jednocześnie życząc wytrwałości i gorliwości w dalszej realizacji misji kapłańskiej oraz gospodarza naszej wspólnoty parafialnej.

 

W zakrystii można nabyć puzzle przedstawiające wybrane obrazy fryzu ściennego, które zostały namalowane pod sufitem w ramach trwającej renowacji wnętrza naszej świątyni. Poniżej przedstawiamy dostępne obecnie sceny do ułożenia:

Składane z tej okazji ofiary w wysokości 20 zł (lub więcej) będą stanowiły cegiełkę inwestycyjną na dokończenie prac związanych z renowacją wnętrza kościoła.

 

W zakrystii można również cały czas nabyć pięknie wydany i dedykowany naszemu kościołowi album ze świątyniami Krakowa, po cenie 120 zł. Ilość albumów jest ograniczona.

 

Prowadzona przez Archidiecezję Krakowską Archidiecezjalna Szkoła Muzyczna I-go i II-go stopnia w Krakowie zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcieliby się uczyć gry na instrumencie lub śpiewu, do uczestnictwa w dniu otwartym szkoły. To wydarzenie odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia br., w godz. 10:00 - 14:00. W sposób szczególny zaproszenie kierowane jest do osób zainteresowanych grą na organach, które chciałyby w przyszłości zostać muzykami kościelnymi. Wszelkie niezbędne informacje są dostępne na stronie internetowej szkoły.

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę złożyć wszystkim parafianom i przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia. Niech Chrystus napełnia Was mocą Zmartwychwstania, a radość płynąca z tych świąt niech dodaje Wam sił i motywacji na kolejne dni, tygodnie i miesiące. Niech Zwycięzca Śmierci zapali światło nadziei kierujące po ścieżkach życia, a swoją miłością błogosławi Wam i Waszym rodzinom. Szczęść Boże!

ks. Wojciech Szeląg

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024

06:30 w intencji parafii.

09:30 za + Władysława, Mariana, Czesława Łabędź.

11:00 za + Barbarę Siwosławską, Helenę, Hieronima Widurskich.

16:00 za + Adama Wieczorka.

 

Poniedziałek Wielkanocny – 01.04.2024

07:30 za + Ryszarda, Antoniego Maciągów.

09:30 za + Marię, Józefa Słabych i ich dzieci.

11:00 za + Adama Tyszko w 2 rocznicę śmierci.

16:00 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Karoliny w 18 rocznicę urodzin z prośbą o dalszą opiekę Św. Rodziny.

 

Wtorek – 02.04.2024

15:30 za + Adama, Stanisława i ich żony.

 

Środa – 03.04.2024

15:30 o opiekę Matki Bożej i Aniołów Stróżów oraz dobre wybory życia dla żyjących z rodzin Sanockich, Czarneckich, Duda i Grzyb oraz o łaski nieba dla zmarłych.

 

Czwartek – 04.04.2024

15:30 za + Tadeusza Mazura w 20 rocznicę śmierci, Jacka syna.

 

Piątek – 05.04.2024

07:00 za + Tadeusza, Helenę Machlowskich, Tadeusza Sośnickiego.

15:30 za + ks. prałata Andrzeja Waksmańskiego.

18:00 za + Rozalię, Wawrzyńca Krzykawskich, ++ rodziców, syna i córkę.

 

Sobota – 06.04.2024

15:30 w intencji ks. Macieja Wilczka MS (od róż różańcowych).

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 07.04.2024

07:30 za + Marię Malik, Kazimierza syna, Stefana Rusinka i ++ z rodziny.

09:30 za + Władysława, Mariana, Czesława Łabędź.

11:00 za + Stanisława Wąchałę w 8 rocznicę śmierci.

16:00 za + Franciszkę, Witolda Puchałów.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Przycisk

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Kancelaria parafialna

 

Czynna w dni powszednie (w budynku kościoła):

poniedziałek: 18:30 - 19:00

środa: 18:45 - 19:15

czwartek, sobota: 07:30 - 08:00

piątek: 16:00 - 16:30

W niedziele, święta, pierwsze piątki, pierwsze soboty NIECZYNNE.

W dniach 19-20.04.2024 (piątek - sobota) kancelaria będzie NIECZYNNA.

 

 

 

Konto bankowe parafii:

BANK PKO S.A. I O. w Krakowie 62 1240 1431 1111 0000 1046 5398


Spisanie protokołu przedślubnego po ustalonym terminie!

qr code

Kontakt

 

parafia@antonirzaska.pl

tel. 12-376-44-10 

ul. Słoneczna 24

 30-199 Rząska

Created with WebWave CMS