22 października 2023

Powoli dobiega końca czas naszych misji parafialnych – czas, który w dużej mierze przeznaczyliśmy na poszukiwanie szczęścia. Zaczęliśmy w ubiegłą niedzielę na krętych drogach życia, a poprzez nauki misyjne, Drogę Krzyżową, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, małżeńskich i sakramentu bierzmowania dowiedzieliśmy się i uświadomiliśmy sobie, że drugi człowiek jest darem od Boga. Dlatego dziś, z pełną mocą możemy powiedzieć, że zostaliśmy powołani, by świadczyć słowo o Chrystusie.

 

Przede wszystkim pragnę podziękować ks. Andrzejowi za to, że przez ostatnie 8 dni pomógł odnaleźć i przypomnieć nam, czym jest szczęście. Dziękuję za Twoją obecność, za skierowane do nas nauki misyjne, za wspólną modlitwę i za bycie naszym przewodnikiem w drodze do Niebieskiej Ojczyzny. W naszej modlitwie będziemy pamiętać o Tobie i o klerykach ze Zgromadzenia Księży Michalitów, którzy w ostatnim tygodniu głosili nauki misyjne uczniom Szkoły Podstawowej z naszej parafii.

 

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach i organizacji misji parafialnych. Dziękuję Panu Danielowi za prowadzone prace wokół naszej świątyni, dziękuję Panu Patrykowi za zorganizowanie plakatów, baneru i broszur, dziękuję Akcji Katolickiej za rozniesienie broszur do domów wszystkich parafian oraz za zorganizowanie całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu przed uroczystym rozpoczęciem tych misji, dziękuję Panu Marcinowi i Panu Piotrowi za uwiecznienie i zachowanie dla przyszłych pokoleń tych pięknych chwil, dziękuję Panu Sebastianowi za wykonanie nowego krzyża misyjnego, dziękuję ministrantom, lektorom, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej, Panu Kościelnemu i Panom Organistom za Waszą posługę.

 

Dziękuję także wszystkim parafianom i przybyłym gościom za tak liczne uczestnictwo, za pokazywanie swoją obecnością świadectwa wiary i za gorliwe, trwające 5 miesięcy przygotowanie do tych wyjątkowych dni. Mam nadzieję, że te misje parafialne były czasem, który pomógł Wam zbliżyć się do Boga i do siebie nawzajem. Niech owocem tych misji będzie wzmocnienie naszych więzi z Chrystusem, rozwój duchowy i wspólny rozwój naszej parafii pełnej miłości i zaangażowania.

 

Niech Bóg obdarza Was wszystkich obficie swoją łaską za każdą modlitwę i za każdy czas spędzony w Jego obecności. Niech Wasza wiara będzie źródłem siły i nadziei w codziennym życiu.

 

W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dzisiaj także wprowadzenie relikwii bł. Bronisława Bonawentury Markiewicza, założyciela Zgromadzenia Księży Michalitów. To ogromne wydarzenie duchowe i kulturowe dla nas tu zgromadzonych, ponieważ przypomina nam o świętych Kościoła i ich przykładzie, a także umacnia naszą wiarę.

 

Dziękuję wszystkim tu zgromadzonym za dar obecności na dzisiejszej uroczystości, za dar modlitwy i świadectwo Waszej wiary. Szczególne podziękowania kieruję w stronę ks. Andrzeja Żarkowskiego za wprowadzenie relikwii oraz za przybliżenie nam postaci błogosławionego.

 

W dzisiejszą niedzielę:

  • w Kościele obchodzony jest 97. Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”.
  • we wszystkich kościołach w Polsce, na zlecenie Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, są przeprowadzane badania praktyk religijnych, tzw. dominicantes i communicantes.
  • składka jest przeznaczona na rzecz Zgromadzenia Księży Michalitów, do którego należy ks. Andrzej, prowadzący tegoroczne misje parafialne.
  • siostrom z I róży różańcowej przysługuje odpust zupełny z racji obchodzonego święta patronalnego.

 

W poniedziałek przypada 19. rocznica konsekracji naszego kościoła.

 

W środę nabożeństwo różańcowe będzie połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, natomiast po mszy świętej będzie zmianka różańcowa.

 

W piątek o 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i msza św..

 

W sobotę święto świętych apostołów Szymona i Judy.

 

W przyszłą niedzielę po mszy św. o 11:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zebrana w tym dniu składka będzie przeznaczona na budownictwo sakralne.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Teraz proszę rodziny: Ziębicka, Mleczko, Pietranek, Paczyńska.

 

Przed nami ostatnie dni nabożeństw różańcowych. Oprócz dotychczasowych intencji w naszych modlitwach będziemy polecać także dusze naszych bliskich zmarłych. Zapraszam wszystkich parafian, a w szczególności tych, którzy jeszcze w tym nabożeństwie nie uczestniczyli, od poniedziałku do soboty na 17:30 oraz w niedzielę na 15:30.

 

W październiku kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy świętej.

 

W zeszłą niedzielę w trakcie zbiórki przeprowadzonej z okazji Dnia Papieskiego na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano 2 726,40 zł. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

Chór parafialny kontynuuje nabór nowych członków do zespołu, który potrwa do końca października. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – zarówno nowe osoby, jak i te, które chciałyby dołączyć ponownie. Spotkania odbywają się w czwartki o 18:00 w salce przy windzie.

 

Pod chórem oraz pod tym linkiem są dostępne karteczki na wypominki – można je składać do skrzyni, osobiście w zakrystii bądź kancelarii parafialnej lub mailowo na adres parafii do 26 listopada. W listopadzie będą czytane wypominki jednorazowe, natomiast od 3 grudnia wypominki roczne. Proszę o napisanie godziny niedzielnej przedpołudniowej mszy świętej, przed którą mają te wypominki być czytane.

 

W zakrystii można nabyć puzzle przedstawiające wybrane obrazy fryzu ściennego, które zostały namalowane pod sufitem w ramach trwającej renowacji wnętrza naszej świątyni. Poniżej przedstawiamy dostępne obecnie sceny do ułożenia:

Składane z tej okazji ofiary w wysokości 20 zł (lub więcej) będą stanowiły cegiełkę inwestycyjną na dokończenie prac związanych z renowacją wnętrza kościoła.

 

W zakrystii można również cały czas nabyć pięknie wydany i dedykowany naszemu kościołowi album ze świątyniami Krakowa, po cenie 120 zł. Ilość albumów jest ograniczona.

Uroczystość św. Jana Pawła II – 22.10.2023

07:30 1. o Boże błogosławieństwo dla Katarzyny i Jerzego w 35 rocznicę ślubu z prośbą o dalszą opiekę Św. Rodziny.

          2. za + Marcina Chodorowskiego w 6 rocznicę śmierci.

09:30 za + Władysława, Mariana, Czesława Łabędź.

11:00 za + Marię, Piotra, Mariana Sośnickich, Wandę, Józefa Konefał.

16:00 za + Stanisława Ciosmaka w 48 rocznicę śmierci, Franciszka, Zofię rodziców, Tadeusza brata.

 

Poniedziałek – 23.10.2023

18:00 w intencji sióstr z I róży różańcowej.

 

Wtorek – 24.10.2023

18:00 za + Zofię Szpyrko (od pracowników SP w Rząsce, dyrekcji i nauczycieli).

 

Środa – 25.10.2023

18:00 za + Janinę, Jana Kogut.

 

Czwartek – 26.10.2023

18:00 za + Ludwikę, Józefa, Katarzynę, Alicję.

 

Piątek – 27.10.2023

15:30 za + Rozalię Korbut, Feliksa Kaszubę.

18:00 za + Janinę Zawiła w 7 rocznicę śmierci, ++ rodziców.

 

Sobota – 28.10.2023

18:00 w intencji ks. Andrzeja Żarkowskiego (od róż różańcowych).

 

XXX Niedziela Zwykła – 29.10.2023

07:30 za + Sabinę, Jana Bialików, Teresę córkę.

09:30 za + Józefa Majewskiego w 32 rocznicę śmierci, Stefanię mamę.

11:00 w intencji parafii.

16:00 za + Ewę Zawalską w 4 rocznicę śmierci.

Uroczystość św. Jana Pawła II

Przycisk

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Kancelaria parafialna

 

Czynna w dni powszednie (w budynku kościoła):

poniedziałek: 18:30 - 19:00

środa: 18:45 - 19:15

czwartek, sobota: 07:30 - 08:00

piątek: 16:00 - 16:30

W niedziele, święta, pierwsze piątki, pierwsze soboty NIECZYNNE.

W maju kancelaria jest czynna od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy świętej.

 

 

 

Konto bankowe parafii:

BANK PKO S.A. I O. w Krakowie 62 1240 1431 1111 0000 1046 5398


Spisanie protokołu przedślubnego po ustalonym terminie!

qr code

Kontakt

 

parafia@antonirzaska.pl

tel. 12-376-44-10 

ul. Słoneczna 24

 30-199 Rząska

Created with WebWave CMS