12 maja 2024

Dzisiejsza uroczystość kieruje nasze myśli ku ostatecznemu powołaniu każdego z nas do nieba. Nachodzące dni powszednie są czasem przygotowania się na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. Niech więc tydzień, który mamy przed sobą, będzie okresem modlitewnego oczekiwania na Zesłanie Ducha Świętego.

 

O tajemnicy Wniebowstąpienia wiele mówią słowa św. Leona I Wielkiego: Po błogosławionym zmartwychwstaniu Pana naszego Jezusa Chrystusa, którego wskrzesiła moc Boża dnia trzeciego jako świątynię rozwaloną, dzisiaj najmilsi, upływa dzień czterdziesty, przeznaczony najświętszym wyrokiem dla naszego pouczenia, aby widokiem zmartwychwstałego ciała umocniła się wiara nasza... Zaiste wielka i nieopisana była przyczyna szczęścia Apostołów, kiedy widzieli, jak na oczach tłumu wstępowała natura rodzaju ludzkiego ponad wszystkie stworzenia niebieskie, bijące godnością chóry aniołów, a nawet ponad zastępy archaniołów się wznosząc i dochodząc do granic Bóstwa - bowiem Syn Boży ją sobie poślubił. Dlatego wyniesienie Chrystusa jest równocześnie i naszym także wyniesieniem: co bowiem pochodzi z Głowy, spada i na ciało. Dzisiaj bowiem nie tylko zostaliśmy umocnieni w posiadaniu nieba, lecz wznieśliśmy się wyżej dzięki łasce Chrystusa, niż utraciliśmy przez zazdrość szatana. Jak bowiem zawzięty nieprzyjaciel zrzucił nas z posiadłości niebieskich, tak nas jako braci swoich syn Boży społem po prawicy Ojca umieszcza.

 

W dzisiejszej liturgii słowa jesteśmy świadkami wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa, opowiadanie z Dziejów Apostolskich daje nam klucz do zrozumienia losów Kościoła czasów apostolskich, a także wskazuje fundament chrześcijańskiej nadziei. Nadzieja chrześcijańska pochodzi od Ojca, który daje nam nieustannie ducha mądrości, abyśmy lepiej „poznali Jego samego”, a także w sposób widzialny nieśli Boga do współczesnego świata i  głosili Jego Ewangelię, dzięki której każdy, kto ją przyjmie i uwierzy będzie zbawiony.

 

Z racji trwającego do 15 czerwca Kongresu Eucharystycznego Archidiecezji Krakowskiej we wszystkie niedziele maja po przedpołudniowych mszach świętych trwamy na modlitwie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym czasie chodzi przede wszystkim o serdeczną bliskość z Jezusem, którą wyraża adoracja. On pozostał wśród nas w znaku chleba. Jest blisko, jest zawsze, jest wierny swojej przyjaźni wobec nas. Każde serce, które Go kocha, znajdzie sposób, aby przyjść na modlitwę i rozmowę z Nim. Starajmy się w tym czasie uwierzyć, że Jezus na nas patrzy i nie bójmy się również patrzeć na Niego.

 

Pod chórem są dostępne modlitewniki przygotowane na czas Kongresu Eucharystycznego, które można zabrać ze sobą do domu.

 

Zapraszam na nabożeństwa majowe, które są sprawowane od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy świętej oraz w niedzielę o 15:30.

 

W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Z racji święta patronalnego siostrom z III róży różańcowej przysługuje w tym dniu odpust zupełny.

 

We wtorek święto św. Macieja, apostoła.

 

W środę po mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zmianka różańcowa.

 

W czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

 

W piątek o 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i msza św.. O 18:45 odbędzie się spotkanie ministrantów, lektorów i kandydatów do Służby Liturgicznej.

 

W sobotę o 10:00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.

 

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W trakcie mszy świętej o 11:00 uczniowie z klas trzecich po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Prosimy parafian nie związanych rodzinnie z tą uroczystością, aby wyjątkowo wybrać inną porę udziału w niedzielnej Eucharystii. Z kolei mszą świętą o 16:00 zakończymy okres wielkanocny. Po mszy świętej (ok. 17:00) zapraszam w imieniu naszego chóru na nabożeństwo Akatystu do Ducha Świętego. Za odśpiewanie w tym dniu hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. O przygotowanie naszej świątyni proszę teraz rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

W zeszłą niedzielę zebrano 7523 zł na renowację naszej świątyni. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożone do tej pory dary serca.

 

W maju kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy świętej.

 

Róże Różańcowe organizują wyjazd do Częstochowy na 12. Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca, która odbędzie się w sobotę, 1 czerwca. Do udziału zaproszeni są wszyscy zainteresowani – wyjazd o 7:30 spod kościoła. Koszt zależny od ilości zgłoszeń (ok. 60 zł). Zapisy w zakrystii.

 

Wójt Gminy Zabierzów zawiadamia o podjęciu uchwały z dnia 29 lutego w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu ogólnego Gminy Zabierzów. Zainteresowani mogą składać wnioski do projektu planu ogólnego oraz prognozy oddziaływania na środowisko do Wójta Gminy Zabierzów do 30 czerwca. Formularze do wniosków są dostępne na stronie internetowej Gminy Zabierzów oraz na dzienniku podawczym Urzędu Gminy.

 

W zakrystii można nabyć puzzle przedstawiające wybrane obrazy fryzu ściennego, które zostały namalowane pod sufitem w ramach trwającej renowacji wnętrza naszej świątyni. Poniżej przedstawiamy dostępne obecnie sceny do ułożenia:

Składane z tej okazji ofiary w wysokości 20 zł (lub więcej) będą stanowiły cegiełkę inwestycyjną na dokończenie prac związanych z renowacją wnętrza kościoła.

 

W zakrystii można również cały czas nabyć pięknie wydany i dedykowany naszemu kościołowi album ze świątyniami Krakowa, po cenie 120 zł. Ilość albumów jest ograniczona.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12.05.2024

07:30 za + Marię, Ludwika, Aleksandra Matysiak i ++ rodziców.

09:30 za + Henryka Kaszubę, Marię, Stanisława Szumiec.

11:00 za + Zofię, Mieczysława Halik.

16:00 za + Tadeusza Sikorskiego w 32 rocznicę śmierci.

 

Poniedziałek – 13.05.2024

18:00 o Boże błogosławieństwo dla sióstr z III róży różańcowej z prośbą o opiekę Królowej Różańca Św. i łaskę życia dla zmarłych.

 

Wtorek – 14.05.2024

18:00 za + Elżbietę Ziemblę w 2 rocznicę śmierci.

 

Środa – 15.05.2024

18:00 za + ks. kan. Władysława Banię i księży, którzy pracowali w naszej parafii.

 

Czwartek – 16.05.2024

18:00 za + Józefę Józefek.

 

Piątek – 17.05.2024

15:30 za + Marię, Franciszka Janeczek.

18:00 za + Janinę Strzałka w 3 rocznicę śmierci.

 

Sobota – 18.05.2024

18:00 za + Józefę Chwiej w 1 rocznicę śmierci, Emila męża, Dariusza syna. (od córki Renaty).

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024

07:30 za + Zofię Wrona.

09:30 za + Marię, Piotra, Mariana, Kazimierza Sośnickich, Wandę, Józefa Konefał.

11:00 w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.

16:00 za + Krystynę Nocoń.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Przycisk

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Kancelaria parafialna

 

Czynna w dni powszednie (w budynku kościoła):

poniedziałek: 18:30 - 19:00

środa: 18:45 - 19:15

czwartek, sobota: 07:30 - 08:00

piątek: 16:00 - 16:30

W niedziele, święta, pierwsze piątki, pierwsze soboty NIECZYNNE.

 

 

 

Konto bankowe parafii:

BANK PKO S.A. I O. w Krakowie 62 1240 1431 1111 0000 1046 5398


Spisanie protokołu przedślubnego po ustalonym terminie!

qr code

Kontakt

 

parafia@antonirzaska.pl

tel. 12-376-44-10 

ul. Słoneczna 24

 30-199 Rząska

Created with WebWave CMS