03 grudnia 2023

Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Celem programu na następne 12 miesięcy jest zachęcenie nas wszystkich, abyśmy wspólnie raz jeszcze odkryli, że Kościół Chrystusowy jest naszym domem, w którym każdy znajdzie dla siebie miejsce i przestrzeń swojego rozwoju we wspólnocie. Więcej o nowym roku liturgicznym można przeczytać pod tym linkiem.

 

Dzisiaj rozpoczynamy również okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za kilka tygodni uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego powtórne przyjście w chwale. Dzisiejsza liturgia na to przyjście kieruje naszą uwagę. Czuwajmy więc na modlitwie i ufnie oczekujmy. 

 

Przed każdą niedzielną przedpołudniową mszą świętą będą czytane wypominki roczne. Są one dostępne w gablotce oraz pod tym linkiem. Składam serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Jeżeli znajdą się w tym czasie osoby chętne do skorzystania z sakramentu pokuty, proszę o przyjście ok. 20 – 25 minut przed mszą świętą.

 

Po każdej mszy świętej są święcone opłatki na stół wigilijny, które do naszych domów będzie roznosił Pan Kościelny Krzysztof, wyposażony w specjalny identyfikator. Przypominam, że ofiary dla niego złożone są jednocześnie podziękowaniem i wynagrodzeniem za jego całoroczną pracę. Plan wizyty Pana Kościelnego jest dostępny w gablotce oraz pod tym linkiem.

 

W dolnym kościele seniorzy z Ośrodka Wsparcia Sióstr Albertynek organizują kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można nabyć prace wykonane na zajęciach terapeutycznych.

 

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na renowację naszej świątyni. Składam serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, których dary serca pozwalają dalej rozwijać naszą wspólnotę i dbać o naszą świątynię. Dzięki Wam nasz kościół staje się jeszcze piękniejszy i godny wielbienia. Bóg zapłać.

 

Dzisiaj po mszy świętej o 16:00 zapraszam rodziców trzecioklasistów na spotkanie organizacyjne dot. przygotowań do I Komunii Świętej.

 

Roraty w naszym kościele będą odbywać się od poniedziałku do soboty o 18:00. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami.

 

W poniedziałek po mszy świętej nabożeństwo do św. Stanisława Kazimierczyka.

 

W środę, wraz z Panem Sołtysem, Radą Sołecką i Akcją Katolicką, zapraszam dzieci do lat sześciu wraz z rodzicami na spotkanie ze świętym Mikołajem, które obędzie się w górnym kościele  o 15:00. Po mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W pierwszy czwartek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Po mszy świętej modlitwy w intencji powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych oraz o gorliwość w służbie dla powołanych.

 

W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – msze święte w tym dniu będą sprawowane o 7:00, 9:30 i 18:00. Po wieczornej mszy świętej zapraszam w imieniu naszego chóru i Akcji Katolickiej na nabożeństwo Akatystu do Matki Bożej.

 

W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu" z Krakowa. Wolontariusze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po każdej mszy świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na modernizację gospodarstwa przy salezjańskiej szkole na Sri Lance. Więcej na temat tego projektu można przeczytać pod tym linkiem.

 

Druga niedziela Adwentu to także czas, w którym obchodzony jest Dzień Modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. W niedzielę, 17 grudnia, zostanie z tej okazji przeprowadzona zbiórka do puszek.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Teraz proszę rodziny: Wach, Zabdyr, Wójtowicz, Guzdek.

 

Do 23 grudnia kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do soboty po wieczornej mszy świętej.

 

Pod chórem do kosza można składać dary serca na paczki świąteczne dla potrzebujących parafian.

 

W przedsionku Akcja Katolicka rozprowadza świece na stół wigilijny. Od każdej małej świecy jest odprowadzane 10 zł na Caritas (od dużej 15 zł), co ponadto zostanie przeznaczone na paczki świąteczne dla potrzebujących parafian.

 

OSP w Rząsce zawiadamia, że dziś oraz 10 grudnia (niedziela) od 12:00 strażacy będą roznosić kalendarze strażackie, będące formą cegiełki. Pozyskane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na całoroczną działalność jednostki, a także zakup sprzętu i umundurowania.

 

Od 10 grudnia biblioteka parafialna zaprasza na kiermasz świąteczny, na którym będzie można zakupić oryginalne ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne i wiele innych ciekawych, ręcznie wykonanych artykułów. Kiermasz odbywać się będzie w godzinach otwarcia biblioteki. Dochód przeznaczony zostanie na wzbogacenie zbiorów bibliotecznych.

 

W zakrystii można nabyć puzzle przedstawiające wybrane obrazy fryzu ściennego, które zostały namalowane pod sufitem w ramach trwającej renowacji wnętrza naszej świątyni. Poniżej przedstawiamy dostępne obecnie sceny do ułożenia:

Składane z tej okazji ofiary w wysokości 20 zł (lub więcej) będą stanowiły cegiełkę inwestycyjną na dokończenie prac związanych z renowacją wnętrza kościoła.

 

W zakrystii można również cały czas nabyć pięknie wydany i dedykowany naszemu kościołowi album ze świątyniami Krakowa, po cenie 120 zł. Ilość albumów jest ograniczona.

I Niedziela Adwentu – 03.12.2023

07:30 za + Jerzego, Henryka Kaszuba.

09:30 za + Witolda, Janinę Gąsiorowskich, Wiesława Siedlarczyka.

11:00 za + Janinę Koza w 10 rocznicę śmierci.

16:00 za + Andrzeja Warzecha.

 

Poniedziałek – 04.12.2023

18:00 za + Leszka Michalika w 1 rocznicę śmierci, Zofię, Edwarda rodziców.

 

Wtorek – 05.12.2023

18:00 za + Józefa, Kazimierza, Sabinę Malik i ++ z ich rodzin.

 

Środa – 06.12.2023

18:00 za + Barbarę Gudowską.

 

Czwartek – 07.12.2023

18:00 za + Stanisławę Bialik w 1 rocznicę śmierci.

 

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 08.12.2023

07:00 o Boże błogosławieństwo dla Sławomira z prośbą o dalszą opiekę Św. Rodziny.

09:30 za + Stanisławę Zawiślak w 3 rocznicę śmierci.

18:00 za + Marię, Wiesława Stachura.

 

Sobota – 09.12.2023

18:00 za + Annę, Jana, Eugenię, Stanisława Czepiec.

 

II Niedziela Adwentu – 10.12.2023

07:30 za + Edwarda Kowalczyka.

09:30 za + Władysława, Mariana, Czesława Łabędź.

11:00 za + Marię, Władysława, Wandę Machlowskich.

16:00 za ++ z rodzin Kwiatkowskich, Kaszyckich, Wronów i Statków.

I Niedziela Adwentu

Przycisk

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

Kancelaria parafialna

 

Czynna w dni powszednie (w budynku kościoła):

poniedziałek: 18:30 - 19:00

środa: 18:45 - 19:15

czwartek, sobota: 07:30 - 08:00

piątek: 16:00 - 16:30

W niedziele, święta, pierwsze piątki, pierwsze soboty NIECZYNNE.

W dniach 19-20.04.2024 (piątek - sobota) kancelaria będzie NIECZYNNA.

 

 

 

Konto bankowe parafii:

BANK PKO S.A. I O. w Krakowie 62 1240 1431 1111 0000 1046 5398


Spisanie protokołu przedślubnego po ustalonym terminie!

qr code

Kontakt

 

parafia@antonirzaska.pl

tel. 12-376-44-10 

ul. Słoneczna 24

 30-199 Rząska

Created with WebWave CMS